Гетьман медіаконсалтинг

Медіаконсалтинг від Сяну до Дону

$10 мільйонів та 9 років

$10 мільйонів та 9 років – стільки власники вклали в український медіахолдинг та за такий час після старту проекту очікують його беззбитковість. Про що це може сказати нинішнім та можливим медіа-“гравцям”, Дмитро Єгоров, засновник “Гетьман медіаконсалтингу”, розповів в телеграм-каналі про медіа, гроші та владу – “гетьманмедіаєгоров”.

У медіахолдинг НВ (журнал “Новое время”, радіо НВ, сайт nv.ua) засновники вклали більше 10 мільйонів доларів (!) і наразі очікується, що проект вийде на беззбитковість за 3-4 роки! Тобто через 8-9 років після свого відкриття. При тому, що спершу точка беззбитковості очікувалася за три роки після старту. Отже і щодо найближчих 3-4 років теж “але це не точно”.

Про це Томаш Фіала, голова Dragon Capital, фактичного власника НВ, сказав ще в жовтневому своєму інтерв’ю.

Маємо подякувати за цю щирість панові Фіалі. Посилання на цей уривок інтерв’ю тепер можна відправляти замість відповіді на питання “А от можна зробити конкурента для [відомий медійний бренд]?”. Можна, за 10 мільйонів доларів і за 5 років… Ну добре, за 9 мільйонів і 6 років.

Досвід каже про наявність (майже завжди) прямої залежності кількості/якості аудиторії/контенту від розмірів редакції/інвестицій. 50 людей (здається, стільки я нарахував пару років тому – завдяки груповій фотографії – в штаті всеукраїнського ЗМІ формату НВ: журнал + онлайн) вироблятимуть Х одиниць контенту середньої якості. Або Х/4 – високої якості. Або 4Х невідомо чого. Відтак 5 людей можуть наздоганяти цих 50 або лише за якістю, або лише за кількістю. Часто буває корисним дивитися на медіа просто як на промислове виробництво.

Це примітивне порівняння, звичайно. Але повірте на слово, глибокий аналіз приведе до тих самих висновків: достатньо розуміти, скільки коштує контент якого рівня, скільки вимагає часу, скільки вимагає зусиль на поширення – швидко стане зрозуміло, що “цифри не сходяться”.

Після цих підрахунків ще й з подивом дізнаємося, що і в медіа також “енергія не виникає з нічого і не зникає в нікуди”.

Це не про те, що хтось має $10 мільйонів, а хтось потребує нашого співчуття та піклування. Це про те, що у кожного медіа – своя ніша. І про це варто не забувати ні редакціям, ні інвесторам.

Позначки:, , , ,